Spor Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Sağlıklı ve uzun bir ömür arzulayanların, ideal kiloya ulaşmak isteyenlerin edinecekleri temel yaşam alışkanlığı düzenli spor ve egzersizdir. Ancak özellikle koşturmalı şehir yaşamında spora zaman ayırmak ya da spor yapmak için doğal ortamlar bulmak zor.

Bu durumda sağlığınızı emanet edeceğiniz pilates salonunu seçerken dikkat edeceğiniz ilk şey ders ücreti değil o pilates salonunun yeterlilik belgesine sahip olup olmadığıdır. Peki bu yeterlilik belgesi nedir? Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan Türkiye Cimnastik Federasyonunun açtığı pilates ikinci kademe eğitmenlik eğitimlerini başarı ile tamamlamış ve pilates eğitmeni olmaya hak kazanmış kişilerin açtıkları pilates salonlarında yeterli ekipman ve fiziksel koşulların sağlanması ile Gençlik Spor İl Müdürlükleri’nin denetimi sonucunda uygun görülen pilates salonlarına verilen belgedir.

 

Bunun yanı sıra profesyonel hizmet veren ve antrenörlerin yeterli donanıma sahip olduğu bir spor salonu olmasına özen göstermelisin. Şu anda mevcut programından memnun olsan bile, ihtiyaçlarının değişmesi durumunda da sana yardımcı olabilecek derecede donanımlı,tecrubeli,güler yüzlü ve samimi antrenörler ile çalışmak, hem ihtiyacına uygun antrenman programını uygulamanı hem de hedeflediğin sonuçlara mutlu bir ortamda ulaşabilmeni sağlayacaktır.

İlgili Mesajlar
Merhaba !!
Scan the code
Merhaba 👋
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim ?