Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Hakkında ;

Diyet ve Beslenme DanışmanlığıHer insan, ideal kilosuna ulaşmak,kilo vermek veya sağlığı için zaman zaman beslenme düzenini değiştirmekte ve çeşitli diyetleri uygulamaya çalışmaktadır. Unutulmamalıdır ki her insanın vücut yapısı farklıdır ve uygulanması gereken beslenme şekli ve diyetler kişinin vücut tipi ,sağlık durumu ve kan değerleri gibi konularda farklılıklar göstermektedir. Size en uygun Diyet ve Beslenme programlarını belirlemek mutlaka uzman kontrolünde yapılması gereken bir çalışmadır. Stüdyomuzda profesyonel diyetisyenimiz kontrolünde Diyet ve Beslenme Danışmanlığı hizmetimizden yaralanabilir,kendiniz için en doğru beslenme ve diyet türünü seçebilirsiniz.

Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Nedir?

İnsan hayatında doğru beslenme oldukça önemli bir yer kaplar. Doğru şekilde kilo vermek ve kilo almak gerekir. Çünkü yapılan yanlış diyet uygulamaları, kilo vermede ya da kilo almada bazı problemlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden diyet ve beslenme danışmanlıgı hizmetlerinden yararlanarak, doğru beslenme alışkanlığını kazanabilirsiniz.

Diyet ve Beslenme Danışmanlığı, kişinin sağlıklı beslenmesini, sağlıklı egzersiz programlarıyla birleştirmek ve doğru beslenme alışkanlıklarının kazanılmasında ön ayak olarak, yaşam kalitelerinin yükselmesine yardımcı olmak için çalışır.

Çalışanlar açısından sağlıklı beslenmek, doğru diyet formüllerinden yararlanmak gerekir. Beslenme danışmanlığı sayesinde stresli ve yoğun iş temposundan kaynaklanan yan etkileri azaltabilir, daha yüksek çalışma performansı gösterilmesine yardımcı olunur.

Diyet ve Beslenme Danışmanlığında Hangi Hizmetler Bulunur?

Diyet ve Beslenme danışmanlığından yardım almak isteyenler ilk olarak, bu konuda uzman diyetisyenlerden danışmanlık almalıdır. Kurumumuzun bu konuda uzmanlığa sahip yetkili danışmanlarıyla beslenme danışmanlığı ve beslenme alışkanlıklarıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diyet ve Beslenme danışmanlığı içinde ilk olarak, kişinin sağlık durumunun değerlendirilmesi yapılır.

Kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

Danışmanlık süresince çeşitli toplantılar düzenlenerek, kişinin danışmanlık süresince ne kadar ilerlediğine bakılır.

Kimler Diyet ve Beslenme Danışmanlığından Yararlanabilir?

Diyet ve Beslenme danışmanlığından yararlanabilmek için bazı ölçümlerin yapılması gerekir. Bu ölçümler doğrultusunda uygulanacak diyetler ve egzersiz programları da çıkarılır.

Kişinin kilosu, boy ölçümü yapılır.

Kolesterol düzeyi ölçülür.

Diyabet riskinin olup olmadığı araştırılır.

Tansiyon takibi yapılır.

Kan yağları ölçümleri yapılır.

Kişi, kardiyo risk değerlendirmesine tabi tutulur.

Ne tür bir yaşam biçimi tercihi yapıldığı değerlendirilir.

Doğru beslenme ve beslenme danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanırken, bu kontrollerin yapılması gerekir. İyi beslendiğini düşünmeyen, sağlıklı beslenmek isteyen, vücudunu çeşitli pilates ve spor egzersizleriyle formda tutmak isteyenler, beslenme danışmanlığından yararlanabilir.

Diyet ve Beslenme Danışmanlığımızda Hangi Hizmetler Bulunmaktadır?

Konusunda uzman ekibimizden alacağınız diyet ve beslenme danışmanlığı hizmetinde, birçok farklı danışmanlık konusu bulunmaktadır.

Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

Hem kilo kaybı hem kilo kazanımı hem de kilo korunması kısacası sağlıklı yaşam için beslenmeyi öğrenmek ve takibini yapmak için kişiye özel diyet danışmanlığı.

Sporcu Beslenme Danışmanlığı

Spor yaparken yaptığınız alana göre kasları korumaya veya kitlesel olarak arttırmaya ve/veya yağ yakımına yönelik kişiye özel sporcu beslenmesi danışmanlığı.

Detoks Program Danışmanlığı

Genel olarak vücudunuzu yorgun, ağır ve halsiz hissettiğiniz dönemlerde hafiflemek, enerji seviyesini yükseltmek ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için uygulanan detoks programı danışmanlığı. Tavsiye edilen detoks programı sıklığı; ayda bir kere 3 gündür.

Çocuk Beslenme Danışmanlığı

Yaşama sebebiniz olan çocuklarınıza yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırın.

Hamilelik Dönemi Beslenme Danışmanlığı

Bebeklerinizin sağlıklı dünyaya gelebilmesi için diyetisyenimiz tarafından planlanan hamilelik dönemi profesyonel diyet danışmanlığı.

Emzirme Dönemi Beslenme Danışmanlığı

Doğum sonrası annenin fizyolojik gereksinimlerini sağlamak ve anne sütü verimliliğini arttırmak için planlanan özel diyet danışmanlığı.

Uzman diyetisyenlerimiz ve deneyimli kadromuzdan alacağınız tekli randevu ve diyet paketleri hizmetlerimiz ile istediğiniz danışmanlık hizmetinden yararlanma olanağı bulabilirsiniz.

Detoks Program Danışmanlığı Nedir?

Çevresel etkenler, yaşam tarzının yanlış olması, yanlış şekilde beslenme detoks program danışmanlığını ön plana çıkarmıştır. Her yaştan, her kilodan kadın ve erkeğe uygulanabilen detoks programı için uzmanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

Alkali dengesini düzenler.

Kaliteli uyku sunar.

Bağışıklık sistemi kuvvetlenir.

Cilt daha sağlıklı görünür.

Ödem atmaya yarar.

Doğru beslenme alışkanlığı kazanılmasını sağlar.

Detoks program danışmanlığından üç günlük sıvı beslenme detoks programı, üç günlük arındırıcı detoks programı ve 7 günlük vücudu detaylı arındırma detoks programlarına sokarak yararlanabilirsiniz.

Doğru Beslenme için Online Diyet Etkili midir?

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen, doğru beslenme alışkanlığı kazanmak isteyenler, online diyet programlarından yararlanabilir. Birçok kişi, bilinçsiz şekilde uyguladığı diyet programlarıyla ile kilo vermek bir yana hem vücut sağlığını bozmakta hem de kilo almaya devam etmektedir.

Diyetisyene gitmek istemeyen ya da diyetisyene gitmeye vakti olmayan kişiler, online diyet programlarından yararlanabilir. Tek taraflı beslenme alışkanlığı olan kişilerde, çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Tansiyon, kalp hastalığı, şeker gibi hastalıklar, sağlıksız şekilde ve tek yönlü beslenmeden, yanlış hayat tarzından dolayı oluşabilmektedir.

İş yaşamında yoğunluktan şikâyet edenler online diyet programlarıyla, doğru beslenme ve beslenme danismanligiından yararlanarak bunun önüne geçebilir. Online diyet programı ile birçok avantaj kazanılmaktadır.

Diyet Yaparken Hangi Kurallara Uyulmalıdır?

Doğru beslenme alışkanlığı kazanmak için diyet yaparken bazı kurallara uymak ve bu kuralların dışına az da olsa çıkmamak gerekir.

Diyet hedefi tam olarak konmalı ve bu konuda kararlı olunmalıdır.

Diyet süresi boyunca iradeli ve sabırlı olmak önemlidir.

Zayıflama konusunda kararlı olmak, diyet yaparken en önemli etkendir.

Danışman ile danışan arasında tam bir güven sağlanmalıdır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Genellikle şirketlerde, mutfak bulunmaktadır. Ancak şirket mutfaklarında en önemli sorun, doğru beslenme konusunda yanlış kuralların uygulanmasıdır. Kurumsal beslenme danışmanlığı alarak hem yöneticiler hem de çalışanlar, doğru beslenme alışkanlığı kazanarak, sağlıklı mutfak yönetimi konusunda bilgilendirilmektedir.

Yaşamın her alanında doğru beslenme her zaman önemlidir. Doğru beslenme sayesinde hem yöneticilerin hem de çalışan personelin verimliliği artacağı gibi, çalışanların motivasyonu ve başarı grafiği de yükselmeye başlayacaktır.

Kurumsal beslenme danışmanlığı sayesinde sağlıklı personel sayısı yükselmeye başlar.

Sağlık sebebiyle işe gelmeme oranı düşmeye başlar.

Doğru beslenme ve doğru diyet programlarıyla çalışanların motivasyon ve verimliliği artmaya başlar.

Kurumsal beslenme danışmanlığı sayesinde çalışanları motivasyona yöneltici grup içi iletişim artacağı gibi, kişiye özel yapılacak beslenme danışmanlığı ile insanların yaşam kalitesi de yükselmeye başlar.

Hamilelik Döneminde Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Alınmalı mıdır?

Hamilelik dönemi, her anne adayı için farklı süreçler içinde geçer. Vücudun besinsiz kalmaması, anne adayı ve bebeğin doğru şekilde beslenebilmesi için hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı, anne adayı ve bebeğin sağlığı için önemlidir.

Profesyonel diyetisyen hizmetimiz sayesinde, bebeğin ve anne adayının daha sağlıklı beslenmesi, doğru şekilde kilo alarak, doğum sürecini en iyi şekilde geçirmesi sağlanmaktadır. Özellikle pilates uygulamalarıyla birlikte hamilelere özel olarak hazırlanan diyet programlarımız sayesinde bebeğinizi daha sağlıklı ve kolay şekilde dünyaya getirebilirsiniz.

Hamilelik Sürecinde Anne Adayının Yapması Gerekenler Nelerdir?

Hamilelik döneminde diyet ve beslenme danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanmak isteyen anne adayları, her adaya özel olarak uygulanan danışmanlık programına dahil olur. Bu program süresince anne adayları, uzman diyetisyenlerimiz tarafından özel hazırlanan diyet programlarına tabi olurlar.

Profesyonel diyetisyen uzmanlarımız, ilk olarak anne adayı ile doğru beslenme alışkanlıkları hakkında detaylı şekilde görüşmeler yaparak, en doğru diyet programının hazırlanması aşaması tamamlanır. Bu program hazırlanırken, anne adayının yeme alışkanlıkları, hangi besinleri sevdiği, sevmediği yiyecekler, yaşam tarzı, hamilelik hikayesinin nasıl geliştiği gibi birçok konuda detaylı bir bilgi alışverişinde bulunulur.

Sonraki aşamalarda, anne adayının vücut analizi yapılarak yağ ve kas dokusu ağırlığı, bel ve kalça oranı, BKI değeri, bölgesel yağ ve kas dokusunun ne şekilde dağılım gösterdiği gibi ölçümlerin yapılması gerekir.

Uzmanlarımız, alınan tüm değerler doğrultusunda hazırlayacakları hamilelik dönemi beslenme programını hazırlayarak kişiye özel diyet programını uygulamaya başlar. Sonrasında düzenli şekilde görüşmeler yapılarak, hamilelik süresi boyunca beslenme alışkanlıklarının ne düzeye geldiği, diyet programına uyulup uyulmadığı gibi süreçler uzman diyetisyenlerimiz tarafından takibe alınır.

Hamilelik süresi boyunca verilen beslenme danışmanlığının amacı, anne adayını, sağlıklı doğum için gerekli olan kiloyu almasını sağlamak, bebeğin daha sağlıklı şekilde gelişimini sağlarken, diyet programını daha eğlenceli hale getirerek anne ve bebeğin sağlığını korumaktır.

Merhaba !!
Scan the code
Merhaba 👋
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim ?