Personal Training Hakkında ;

Personal Training NEDİR?

Bir kişisel eğitmenle çalışmanın en önemli avantajlarından biri, onların sana nasıl egzersiz yapman gerektiğini öğretme konusunda bilgi sahibi olmaları. Bununla birlikte seni beslenme konusunda da yönlendirebilirler.

Senin için en etkili antrenmanın hangisi olduğunu bilmiyorsan, eğitmenin sana bu konuda yardım edecek. Örneğin kas dokunu geliştirmek istediğin halde sadece kardiyo egzersizleri yapıyorsan hedefine ulaşmanın bir hayli zor olduğunu sana söyleyecek kişi yine kişisel eğitmenin olacak. Ayrıca kişisel eğitmenle çalışmak egzersiz yaparken birçok kişinin başına gelebilecek yaralanma, incinme gibi riskleri de azaltıyor.

Özellikle de konu egzersiz olunca herkesin yapabilecekleri birbirinden farklılaşıyor. Hepimiz biliyoruz ki herhangi bir rahatsızlığı olan biri ile sağlıklı birinin antrenman programı aynı olamaz. Örneğin dizini sakatladıysan ve dizinin iyileşmesi için hiçbir şey yapmadıysan herkesten farklı bir antrenman programıyla çalışmalısın. İşte kişisel eğitmenin sana böyle konularda yardımcı olmak için hep yanında bulunacak.

Merhaba !!
Scan the code
Merhaba 👋
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim ?